Close

10 nápojů proti stárnutí pleti

10 nápojů proti stárnutí pleti

Každý hledá způsob, jak porazit známky stárnutí. Ať už hledáte mladší pleť nebo způsob, jak si udržet své celkové zdraví,  budete  potřebovat správné informace, aby zůstali na té správné cestě.

Zde je výčet 10ti nápojů proti stárnutí pleti, které můžete začlenit do svého jídelníčku, aby vám pomohly bojovat proti známkám stárnutí.

  1. Červené víno

Červené víno je plné resveratrolu, který prokazatelně snižuje zánětlivá onemocnění a zlepšuje dlouhověkost. Resveratrol se také nachází v červené hroznové šťávě, ale myslíme si, že červené víno je trochu zábavnější k pití 🙂

  1. Voda

70% vašeho těla je tvořeno vodou. Každá funkce v těle vyžaduje vodu. Pokud nepijete vodu,  vaše tělo nemůže správně spláchnout toxiny. Voda je také základním prvkem v kůži, vlasech a nehtech. Když tyto tři části těla zeschnou a  zkřehčí,  budete vypadat staře. Voda je opravdu jedním z klíčů k udržení mladistvé záře. Pokud ještě nepijete 8 až 10 sklenic vody denně, měli byste začít hned!

  1. Šťáva z červené řepy – Beet Juice

Červená řepa se svou fialovou barvou obsahuje tuny vitamínů, minerálů a antioxidantů. Bylo prokázáno, že antioxidanty snižují poškození volnými radikály v těle a oxidace volných radikálů je jednou z hlavních příčin stárnutí a poškození těla. Řepný džus nemusí vypadat jako ta nejchutnější věc k pití, ale výsledky budete mít rádi, když získáte silnější vlasy, nehty a mladší vzhled pokožky.

  1. Mrkvová šťáva

Mrkev obsahuje beta-karoten, jeden z předních vitamínů, které splňují požadavky na udržení zdravého zraku. Jak stárneme, naše oči stárnou s námi. Makulární degenerace související s věkem je jednou z hlavních příčin ztráty zraku u starších populací. Užívání mrkvové šťávy může pomoci předcházet škodám, které naše oči způsobují věkem.

  1. Zelený čaj

Zelený čaj je další nápoj plný antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům v těle. Protože chronický zánět je jednou z hlavních příčin nemocí a stárnutí v těle, je důležité mít dostatek antioxidantů bojujících proti volným radikálům. Antioxidantů, které se nacházejí ve věcech, jako jsou bobule zeleného čaje a řepný džus. Studie ukázaly, že lidé, kteří konzumují 500 mg polyfenolů zeleného čaje, což je přibližně 4 až 6 šálků denně, snižují hladinu oxidačního stresu o 50%. To je docela působivé číslo, když vezmeme v úvahu, že oxidační stres je hlavní příčinou degenerace buněk.

  1. Sójové mléko

Sójové mléko je plné vápníku, vitaminu D a bílkovin, což jsou tři základní prvky pro budování silných kostí a svalů, které s věkem ubývají. Sójové mléko je skvělý způsob na to abyste se ujistili, že dostáváte denní dávku vápníku a abyste s přibývajícím věkem předešli osteoporóze.

  1. Ovocné smoothies

Pokud nejste velkým fanouškem konzumace ovoce, nevadí… Denní dávku ovoce můžete získat např. konzumací ovocného smoothie. Nemluvím o druhu ovocného smoothie, které pochází z džusu Jamba a je to 100% cukr. Avšak typ, který si uděláte doma, kde umístíte zmrazené bobule a banány do mixéru a připravíte si vlastní smoothie. Tyto celé ovocné smoothies vám dodají všechny vitamíny a minerály, které potřebujete, bez přidaného cukru, který jim do nápojů přidávají velké smoothie řetězce.

  1. Zelený džus – Green Juice

Zelený džus kombinuje výživné zdroje jako např. špenát, řepu, mrkev, fenykl, jablka, zelí a nejrůznější druhy ovoce a zeleniny do super výživného džusu. Pěkné na těchto džusech je, že dostáváte spoustu mikroživin, které byste během dne prostě nemohli jíst.

  1. Kávy

Překvapivě bylo prokázáno, že káva snižuje riziko rakoviny kůže. Ti, kteří pijí alespoň jeden šálek kávy kofeinového druhu, denně snižují riziko vzniku nemelanomové rakoviny kůže přibližně o 10%. Jednou z výhod pití až 6 šálků kávy denně je snížené riziko úmrtí. Bez kofeinu ale nemá stejný účinek.

  1. Mléko

V neposlední řadě zde máme dobré, staromódní mléko. Protože většina mléka je obohacena o vitamín D, je to skvělý nápoj pro tvorbu kostí, který byste měli přidat do svého jídelníčku. Pokud nemáte intoleranci na laktózu, může to být skvělý způsob, jak budovat silné kosti a předcházet nemocem souvisejícím s věkem, jako je osteoporóza.
Všechny tyto nápoje jsou skvělými způsoby, jak můžete snížit příznaky stárnutí. Ať už se snažíte zmírnit onemocnění související s věkem, nebo se prostě snažíte vypadat mladší začleněním těchto 10 nápojů do vaší stravy, budete vypadat a cítit se skvěle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *