Close

Hubnutí: muži versus ženy

Hubnutí: muži versus ženy
Pokud jste muž, který se snaží zhubnout současně se svou partnerkou nebo přítelkyní, můžete si všimnout, že máte jaksi nespravedlivou výhodu a že se do formy dostáváte rychleji. Muži, kteří se ani nesnaží dodržovat přísnou a zdravou stravu (ale cvičí pravidelně), také zhubnou rychleji než ženy, které jedí pouze zdravé jídlo a cvičí ještě více.

Pokud jste žena, pak je dobrou zprávou, že neděláte nic špatně jen proto, že hubnete mnohem pomalejším tempem. Ve skutečnosti existuje několik důvodů, proč muži mají tendenci rychleji dosáhnout významného úbytku hmotnosti.

Muži mají více svalů
Muži mají mnohem vyšší procento svalové hmoty. Studie publikovaná v časopise Journal of Applied Physiology zjistila, že muži mají o 33% více svalové hmoty v dolní části těla a o 40% více v horní části těla.
Muži jsou geneticky navrženi tak, aby měli více svalů a méně tuku, což je většinou důsledkem přítomnosti testosteronu v těle.

Proč je to tak významné? Když budete mít více svalů, spálíte více kalorií (i když odpočíváte). Aby ženy mohly zvýšit svoji svalovou hmotu, musí alespoň dvakrát týdně začít cvičit silově.

Rozdíly ve cvičení
Když ženy chtějí začít hubnout, ve většině případů začnou cvičit aerobně – plavání, běh nebo rychlá chůze. Pokud cvičíte smíšeně, jako většina mužů, zhubnete více (zejména kolem pasu). Abyste se ujistili, že hubnutí dosáhnete rychleji, nezapomeňte do cvičení aerobního cvičení přidat odporový trénink.

Udržování pozitivního postoje
Když většina mužů trpí nadváhou, jednoduše se rozhodnou začít cvičit a dávat pozor na to, co jedí. Na druhou stranu jsou ženy mnohem více posedlé  přibýváním na váze. Ničí to jejich sebevědomí, takže se často dostávají do depresí a místo toho, aby chodili do posilovny, začnou více jíst.
Až příště uvidíte, že se čísla na stupnici zvýšila, ujistěte se, že máte pozitivní přístup k vašemu přírůstku hmotnosti. Pamatujte, že se nemusíte ničeho bát, protože nebude těžké znovu zhubnout, pokud začnete pravidelně cvičit a budete držet dietu.

Stravovací návyky
Hlavní rozdíl mezi ženami a muži, pokud jde o stravovací návyky, je ten, že ženy mají sklon být emocionálními „pojídačkami“. Ženy častěji jedí nezdravé jídlo z frustrace nebo nudy. Takže místo toho, abyste se zbavili svých problémů, zkuste si zaběhat, až se budete cítit smutně nebo ve stresu. Poskytne vám mnohem zdravější způsob, jak se cítit lépe.

Tolerance pro cvičení
Studie, která byla zveřejněna v Úředním věstníku American College of Sports Medicine, uvádí, že muži a ženy mají odlišnou reakci na cvičení plicního systému. Ve skutečnosti mají ženy sníženou kapacitu plic, což rozhodně ovlivňuje jejich ventilaci, citlivost dýchacích cest a práci dýchacích svalů během cvičení.
Z tohoto důvodu ženy zažívají cvičení velmi odlišným způsobem než muži. Jmenovitě je pro ně těžší dělat intenzivní cvičení.

Závěr
I když muži mají tendenci hubnout rychleji než ženy, tato skutečnost není něco, čím byste měli být posedlí. Jen proto, že vám může trvat více času, abyste zažili stejné hubnutí jako muži, ještě neznamená, že je nemožné dosáhnout vašich cílů.
Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je začít se soustředit na své vlastní cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *